Kanal Tedavisi Acı Verir mi?

Kanal tedavisi acı verir mi? İste bu soruyu yanıtlıyoruz.

kanal-tedavisi-acitirmiKanal tedavisi, sanıldığı ve korkulduğu gibi ağrılı bir tedavi yöntemi değildir. Çünkü lokal anestezi altında yapılır.

Ancak akut apseli durumlarda, dişin çok iltihaplı olması halinde, oradaki pH’nin değişmesine bağlı olarak diş içindeki sinirler uyuşmayabilir. Bu durumda antibiyotik tedavisi ya da başka ajanlar kullanılarak bir süre pH’nin değişmesi beklenebilir. Bundan sonra yapılacak olan tedaviler tamamen ağrısız ve acısızdır.

Tedaviden sonraki ilk 24 saat içinde bir miktar rahatsızlık hissedilebilir. Yanma, kaşınma ve hafif bir ağrının olması normaldir. Bu durumda hastanın ağrı kesici alması tavsiye edilir.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum “Kanal Tedavisi Acı Verir mi?”

  • Berke Can diyor ki:

    Hiçbir şekilde acı olmuyor.. ben de haftalarca acıycak diye korktuğum için hep ertelemiştim ama şuan keşke zamanında gitseymişim diyorum. Tedavi bittikten sonra birazcık ağrı yapıyor ama o da dişin arasına konulan ilaç yüzünden oluyor. 2-3 gün sonra hiç bir sorun kalmıyor zaten :) :)


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>